Ohjattua liikuntaa syöpään sairastuneille
Jatkamme keväällä 2022 hyvää palautetta saanutta liikuntaryhmää. Ryhmän tavoitteena on antaa välineitä ja rohkaista liikunnan harrastamiseen muuttuneessa elämäntilanteessa. Ryhmä kokoontuu viisi kertaa keskiviikkoisin klo 16.30-17.30
- 31.8.
- 7.9.
- 14.9.
- 21.9.
- 28.9.
Paikkana on BUUGI Liikunta- ja Hyvinvointikeskus.
Ryhmässä on mahdollisuus monipuoliseen ryhmäliikuntaan sekä kuntosaliohjaukseen, ryhmän koosta ja toiveista riippuen. Ryhmään mahtuu enintään 20 osallistujaa.
Omavastuu on yhteensä 15 euroa/ hlö koko ryhmän ajalta ja se laskutetaan ryhmän alkaessa. Ryhmän toimintaa tukee taloudellisesti Keski-Suomen Syöpäyhdistyksen Naistoimikunta.
Ryhmän ohjaaja
Elina Lius, Personal Trainer, ryhmäliikunnan ohjaaja (lähihoitaja, liikunnanohjaaja AMK, YAMK, 3. vuoden fysioterapiaopiskelija)
BUUGI Liikuntakeskus sijaitsee Killerin raviradan vieressä, os. Sykeraitti 7-9, 40630 Jyväskylä, p. 050 5455 374, www.buugi.fi. BUUGIssa on iso, ilmainen pysäköintialue autolla tulevilla ja mm. paikallisbussit 1 ja 2 kulkevat BUUGIn vierestä.
Lisätietoja ja ilmoittautumiset 30.6.2022 mennessä: p. 014 3330 220 (ma-to klo 9-15).
Syöpäyhdistyksen uudet verkkosivut on avattu
Yhdistyksessämme on kuluvan vuoden aikana tehty paljon erilaisia uudistuksia. Osa niistä näkyy myös teille. Uudet verkkosivumme on julkaistu 28.5.2026. Käyhän kurkkaamassa! Toivottavasti uudistukset […]
Lue lisää
70. juhlavuoden kokonaisuus
Keski-Suomen Syöpäyhdistys 70 vuotta Juhlimme koko vuoden 2026 yhdistyksemme 70- vuotista historiaa eri puolilla maakuntaa.
Lue lisää
Vuoden 2025 toimintakertomus ja tilinpäätös on hyväksytty
Onnistuimme monessa kohtaa yli odotusten ja toimintaa oli enemmän kuin edellisenä vuonna. Alla muutamia nostoja vuodestamme.
Lue lisää